O nas

Jesteśmy liderem badań mammograficznych w Polsce. Każdego dnia zapewniamy spokój o swoje zdrowie największej liczbie Polek na terenie całego kraju, stale dbając o wysoką jakość usług. Aktywnie przyczyniamy się do poprawy wskaźników zgłaszalności kobiet na badania mammograficzne w Polsce oraz stale podnosimy standardy obsługi ze strony techników elektroradiologów i lekarzy specjalistów radiologii. Wykonujemy i opisujemy największą liczbę zdjęć mammograficznych spośród świadczeniodawców w całym kraju. W roku 2013 ok. 20% badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (ok. 240 tys. badań) wykonano w LUX MED Diagnostyka. W latach 2014 oraz 2015 w naszych placówkach stacjonarnych oraz mammobusach również przebadaliśmy po około 240 tys. kobiet.

Docieramy do największej liczby Polek, głównie na terenach o ograniczonym dostępie do świadczeń medycznych. Świadczymy usługi na podstawie kontraktów z oddziałami wojewódzkimi Narodowego Funduszu Zdrowia, aktywnie przyczyniając się do poprawy profilaktyki chorób piersi wszystkich kobiet kwalifikujących się do badania.

Od kilku lat LUX MED Diagnostyka jest pozytywnie oceniane podczas audytu klinicznego. W 2010 roku, podczas audytu przeprowadzonego przez Centralny Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi zajęliśmy pierwsze miejsce wśród świadczeniodawców wykonujących badania w pracowniach mobilnych. Podczas audytów w latach 2011 – 2016 otrzymywaliśmy poziom pożądany dla świadczeniodawców mammografii, spełniając wymagane kryteria.