Zdrowie pod Kontrolą 2016

Już po raz kolejny LUX MED weźmie udział w akcji organizowanej przez IMFSA Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Olsztynie. Wydarzenie pod hasłem „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się 9 i 10 kwietnia 2016 w Galerii Warmińskiej. Patronat nad akcją objęło Miasto Olsztyn.  

Bezpłatnym badaniom mammograficznym w mammobusie będą mogły poddać się wszystkie Panie w wieku od 40 do 75 roku życia. Kobietom w wieku 50 – 69 lat proponujemy badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Są to badania bezpłatne i nie wymagające skierowania. Z kolei dla pozostałe Panie ( w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat) będą mogły skorzystać z mammografii finansowanej z Funduszy Norweskich. Badania te wykonujemy za okazaniem skierowania lekarskiego – na miejscu, podczas akcji obecny będzie lekarz, który będzie kwalifikować na badania w mammobusie.

Oprócz mammobusu, Organizatorzy przygotowali szereg innych działań zdrowotnych i konsultacji medycznych. Mieszkańcy Olsztyna będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom EKG, okulistycznym, stomatologicznym, spirometrycznym, pomiaru ciśnienia krwi i poziomu glukozy. Poza tym można będzie skorzystać z pomiaru wydychanego tlenku węgla,  nauki pierwszej pomocy i samobadania piersi, a także zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego DKMS i oddać krew w specjalnie przygotowanym punkcie krwiodawstwa. Dla najmłodszych tradycyjnie zaplanowano Szpital Pluszowego Misia.

Serdecznie zachęcamy do zadbania o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych na wiosnę! Warto już dziś zarejestrować się na bezpłatną mammografię pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz