Zapraszamy Panie z rocznika 1972 na pierwsze badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi

Drogie Panie,

wraz z nastaniem 2022 roku możecie po raz pierwszy wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanych przez NFZ.  Nie potrzebujecie na nie skierowania lekarskiego.

Nasze mobilne pracownie mammograficzne podróżują po całej Polsce umożliwiając wykonanie badania w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania. Możecie też Panie udać się do jednej z pięciu pracowni stacjonarnych LUX MED w Warszawie, Gdańsku lub Łodzi. W obu przypadkach badanie wykonują bardzo doświadczeni technicy radiologii, wyspecjalizowani w mammografii, a opisuje je zawsze zespół dwóch lub trzech lekarzy specjalistów radiologii. Potwierdzeniem jakości wykonywanych przez nas badań jest pozytywny wynik audytu klinicznego zdjęć mammograficznych w 2021 roku. 

Bezpłatne badania w ramach programu możecie Panie wykonywać regularnie do 69 roku życia co dwa lata lub co 12 miesięcy, jeśli jesteście Panie w grupie ryzyka. Gorąco zachęcamy do systematyczności i uczestnictwa w Programie. Powierzając nam swoje zdrowie, jesteście w dobrych rękach.

Wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia i pomyślności w Nowym 2022 Roku.