Wystawa zdjęć i wykład o profilaktyce w Żarowie

19 maja (piątek) o godz. 18:00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (woj. dolnośląskie Powiat Świdnica) odbędzie się spotkanie z Amazonkami.

Pierwszym punktem spotkania będzie wystawa zdjęć autorstwa Pani Małgorzaty Niewady, przedstawiających kobiety po mastektomii. Po wystawie odbędzie się również spotkanie z kobietami – Amazonkami, które będą opowiadały swoje historie związane z chorobą nowotworową piersi.

Kolejnym punktem spotkania będzie wykład związany z profilaktyką raka piersi, który przeprowadzony zostanie przez specjalistę LUX MED Diagnostyka. Poruszy on kwestie związane z profilaktyką, badaniami mammograficznymi oraz Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Po zakończeniu części teoretycznej, nastąpi szkolenie warsztatowe z samobadania piersi. Wszystkie uczestniczki będą miały możliwość wyszukania zmian nowotworowych w anatomicznych fantomach piersi. Przekażemy także materiały informacyjne, zawierające szczegółowe informacje dotyczące prawidłowo wykonanego samobadania piersi.  

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy zdjęć oraz do uczestnictwa w tym spotkaniu!