Wymieniliśmy wszystkie aparaty w mammobusach!

W styczniu zakończyliśmy proces modernizacji sprzętu w naszych naczepach. Wszystkie mobilne pracownie wyposażone zostały w nowe aparaty mammograficzne. Sprzęt przystosowany jest do wykonywania badań w technice pośredniej cyfrowej. Aparaty wyprodukowane zostały w 2015 roku i są to modele Planmed Sophie Classic.

Fundusze Norweskie umożliwiły naszej firmie kolejną inwestycję w jakość. – mówi Anna Siondalska, Dyrektor LUX MED Diagnostyka Region Mammografia – Warto  przypomnieć, że niedawno zakończyliśmy proces cyfryzacji aparatów, czyli montaż urządzeń przetwarzających obraz w wersję przystosowaną do cyfrowej obróbki zdjęć. Lekarze na stacjach opisowych korzystają więc ze specjalistycznego oprogramowania poprawiającego  jakość oceny badań.”

Dzięki programowi Moduł Jakości systematycznie prowadzona jest ocena techniczna wykonanych przez danego technika badań. Jest to próbka losowo wybranych zdjęć mammograficznych, które w danym dniu wykonał każdy technik. Program umożliwia ocenę jakości technicznej parametrów poszczególnych zdjęć oraz wszystkich anatomicznych elementów piersi, które muszą być uwidocznione na zdjęciu.

„Wymiana wszystkich mammografów  na nowe to kolejny krok w unowocześnianie stosowanej aparatury. Żaden stosowany sprzęt nie gwarantuje  jednak wysokiej jakości badań bez właściwej obsługi medycznej. Dlatego nasi technicy, jak co roku, odbyli  spotkanie warsztatowe, pozwalające udoskonalić umiejętności w zakresie wykonywania badań radiologicznych.”

Mamy nadzieję, że nowy sprzęt zachęci do badań wszystkie panie, które do tej pory nie zdecydowały się zgłosić na mammografię. Przypominamy, że aparaty zainstalowane w mammobusach, podobnie jak te w placówkach stacjonarnych, podlegają regularnym kontrolom technicznym, w związku z czym są w pełni bezpieczne i spełniają wszelkie wymagane normy. Badanie w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od badania wykonanego w placówce stacjonarnej.