W ramach projektu przebadaliśmy już 12 tysięcy kobiet!

W okresie styczeń – listopad 2015 oprócz badań realizowanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wykonywaliśmy też mammografię sponsorowaną przez Fundusze Norweskie.

W ramach Projektu zbadaliśmy aż 12 tysięcy kobiet w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat! Dziękujemy za okazane nam zaufanie i skorzystanie z zaproszenia na  mammografię wykonywaną w mammobusach LUX MED Diagnostyka.

Wciąż można skorzystać z tej wyjątkowej okazji i przebadać się poza Programem NFZ w mobilnej pracowni mammograficznej, która odwiedzi kolejne miejscowości. Zaproszenie to skierowane jest do  kobiet, które z racji wieku nie mogą skorzystać z badań refundowanych przez NFZ ( 40-49 i 70-75 lat)

Co ważne, badania wykonywane są według standardów profilaktycznych badań diagnostycznych – co oznacza, że wynik wydawany jest w formie pełnego opisu z zaleceniami dotyczącymi kontrolnego badania lub wskazaniem potrzeby wykonania dodatkowych procedur medycznych niezbędnych do postawienia ostatecznej diagnozy. Aby sprostać wymaganiom Ustawy Prawo Atomowe, na badanie wymagane jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wzór skierowania dostępny jest w zakładce „Dokumenty do pobrania”.

Ma Pani wątpliwość, czy badanie jest konieczne? Obecnie mammografia uznawana jest za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet po 40 roku życia. Jest to badanie o wysokiej czułości i swoistości, które pozwala na wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania, a dzięki temu kobieta ma większe szanse na pełne wyleczenie choroby i i zastosowanie leczenia oszczędzającego.  Mammografia daje szansę na wykrycie guzków już kilkumilimetrowych oraz zmian tzw. bezobjawowych (przedklinicznych) zanim pojawią się jakiekolwiek symptomy choroby.

Zachęcamy do kontaktu z naszym Call Center, gdzie można uzyskać informację dotyczącą miejsc postoju mammobusu oraz zarejestrować się na badanie. Infolinia działa 7 dni w tygodniu.