Światowy Dzień Serca w Gdyni

W ostatnią niedzielę września – tj. 25 września br. przy Alei Topolowej w Gdyni odbędzie się festyn w ramach obchodów Światowego Dnia Serca. Impreza organizowana przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 15:00.

Podczas całego wydarzenia przy głównym wejściu na plażę w Gdyni stać będzie mammobus LUX MED Diagnostyka, w którym wszystkie chętne panie w wieku 40 – 75 lat będą mogły wykonać bezpłatną mammografię.

Kobiety w wieku 50 – 69 lat przebadamy w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Przed badaniem poprosimy o podanie nr pesel w celu weryfikacji w systemie informatycznym. Badanie przysługuje paniom co 24 miesiące lub co 12 miesięcy dla kobiet w grupie większego ryzyka zachorowania (obciążenie genetyczne).

Panie w wieku 40 – 49 i 70 – 75 lat będą mogły przebadać się w ramach Funduszy Norweskich. Na badanie obowiązuje skierowanie lekarskie – co ważne, będzie je można uzyskać na miejscu od lekarza, który będzie obecny w mammobusie. To wyjątkowa okazja, aby bezpłatnie wykonać mammografię w mammobusie poza Programem badań przesiewowych.

Dodatkowo, na terenie imprezy ustawimy również stanowisko edukacyjne, gdzie wszystkie chętne panie w każdym wieku będą mogły nauczyć się, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Pracownicy LUX MED odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania związane z profilaktyką raka piersi.

W ramach festynu organizatorzy – Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji – zapanowali wiele atrakcji – zabawy dla dzieci, zajęcia ruchowe oraz inne stanowiska medyczne, gdzie będzie można się przebadać i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Światowy Dzień Serca ma na celu zachęcenie mieszkańców Gdyni oraz całego Trójmiasta do dbania o swoje zdrowie, a także do profilaktyki w postaci aktywności fizycznej niezależnie od doświadczenia sportowego, czy wieku.

Serdecznie zapraszamy!