Senioriada w Toruniu z mammobusem LUX MED

W najbliższą niedzielę – 19 czerwca na terenie Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej – Prüfferowej odbędzie się druga edycja wydarzenia dedykowanego toruńskim seniorom. Spotkanie pod hasłem „Jesteśmy” ma na celu aktywizację osób starszych na różnych płaszczyznach. 

Oprócz występów artystycznych, zajęć integracyjnych i edukacyjnych, organizatorzy przewidzieli też kiermasz rękodzieła i wytworów klubów seniora, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających na rzecz seniorów, pokaz form aktywności i rekreacji sportowo-zdrowotnej i wiele innych atrakcji.

W wydarzeniu udział weźmie także LUX MED Diagnostyka. Na badania mammograficzne do mammobusu zaprosimy nie tylko panie w wieku 50 – 69 lat, ale również od 40 do 49 i 70 do 75 roku życia. Szczególnie mocno zachęcamy panie w tej ostatniej grupie wiekowej. To wyjątkowa okazja dla seniorek, aby wykonać jeszcze jedno badanie w mammobusie, pomimo tego, iż po ukończeniu 70 roku życia nie są już Panie objęte Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Prosimy pamiętać, że na badania realizowane w ramach Funduszy Norweskich (wiek 40 – 49 i 70 – 75 lat) obowiązują skierowania lekarskie.

Mile widziana wcześniejsza rejestracja na badania – telefonicznie umówimy panie na konkretne godziny, aby uniknąć kolejki w mammobusie. Rejestracja: 58 666 24 44.

Oprócz badań w mammobusie LUX MED Diagnostyka zapewni również stanowisko edukacyjne, gdzie na anatomicznych fantomach można będzie nauczyć się samobadania piersi, otrzymać materiały edukacyjne i zapisać siebie lub bliskie sobie kobiety na kolejne badania mammograficzne w Toruniu.

II Toruńska Senioriada „Jesteśmy 2016” rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 17:00.