Prezes Anna Rulkiewicz z wizytą w mammobusie LUX MED Diagnostyka!

W piątek 13 maja mammobus LUX MED Diagnostyka stanął w Warszawie na Placu Defilad przy Metro Centrum. Tego dnia zbadaliśmy 64 Warszawianki w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Gościliśmy również Panią Prezes Annę Rulkiewicz, która wizytowała nasz nowy mammobus, zakupiony z Funduszy Norweskich. Pani Prezes wśród natłoku obowiązków znalazła czas, aby porozmawiać z naszymi Pracownikami. Miłe spotkanie uwiecznione zostało na pamiątkowych zdjęciach.

Pogoda dopisywała, więc prowadziliśmy akcję informacyjną – zachęcaliśmy panie do odwiedzenia mammobusu oraz do nauki samobadania piersi na anatomicznych fantomach. Warszawianki chętnie zatrzymywały się przy naszym stoisku, uczyły się, jak prawidłowo badać piersi. Panie objęte Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi rejestrowały się na badania mammograficzne do naszych pracowni w Centrach Medycznych LUX MED przy ul. Św. Barbary oraz w Szpitalu Bielańskim.