Poznańskie Dni Rodziny

29 maja (niedziela) 2016 na Ostrowie Tumskim w Poznaniu odbędzie się piknik zdrowotny i rodzinny. Wydarzenie jest częścią Poznańskich Dni Rodziny, które trwają od 15 maja do 1 czerwca. W programie znalazły się wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne i rekreacyjne. Zaplanowane atrakcje dotyczyć będą dzieci, młodzieży, rodziców, jak również seniorów.

Jak zapewniają Organizatorzy akcji „-Będzie wiele atrakcji skierowanych typowo do dzieci. Będą gry i konkursy dla całej rodziny, pokazy udzielania pierwszej pomocy, zwiedzanie wozów strażackich i pogotowia ratunkowego – zapowiada Magdalena Pietrusik Adamska. – Z kolei w miasteczku zdrowia, które powstanie tego dnia na Ostrowie Tumskim, poznaniacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad różnego rodzaju specjalistów.”

LUX MED Diagnostyka tradycyjnie włączy się w akcję poprzez wykonanie bezpłatnych badań w mammobusie. Mammografię będą mogły wykonać panie w wieku od 40 do 75 lat. Kobiety w wieku 50 – 69 przebadają się bezpłatnie i bez skierowania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Z kolei panie w pozostałych grupach wiekowych (40 – 49 oraz 70 – 75 lat) będą mogły wykonać darmowe badanie za okazaniem skierowania lekarskiego. To wyjątkowa okazja, aby skorzystać z badania w mammobusie, ponieważ na co dzień mobilne pracownie mammograficzne nie mają wstępu do Poznania. Badania w mieście wykonywane są jedynie w placówkach stacjonarnych.

Tegoroczne obchody Poznańskich Dni Rodziny rozpoczęły się Piknikiem Rodzinnym w Parku Wilsona w niedzielę 15 maja. Natomiast na zakończenie 1 czerwca planowany jest Dzień Dziecka na Dziedzińcu Urzędu Miasta, pl. Kolegiacki.

Serdecznie zapraszamy na badania! Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44.