Październik miesiącem walki z rakiem piersi

Po raz kolejny rozpoczęliśmy miesiąc walki z rakiem piersi. Może to dobra okazja do zadbania o zdrowie swoje i bliskich sobie kobiet?

Drogie Panie, nie odkładajcie badania profilaktycznego na później. Już teraz zarejestrujcie się na mammografię pod nr tel. 58 666 24 44 i zyskajcie spokój o swoje zdrowie!

W październiku zaplanowaliśmy ok. 270 postojów naszych mammobusów w małych i dużych miejscowościach w aż 15 województwach. W mammobusach nadal mamy dodatkową możliwość przebadania pań w wieku 40-49 i 70-75 lat. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji! Wystarczy jedynie skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji oraz wcześniejsza rejestracja. Oczywiście panie w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii przez 24 miesiące mogą przebadać się w ramach NFZ.

Zapraszamy również do 3 placówek stacjonarnych (w Gdańsku i Warszawie), w których realizujemy Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Do tej pory w ramach Programu profilaktycznego przebadało się 43% Polek. Strach przed wykonaniem badania i ewentualną diagnozą jest najgorszym doradcą.  Pamiętajmy, że w ostatnich latach terapia nowotworów zrobiła ogromne postępy i obecnie wiele osób chorych na raka można wyleczyć, pod warunkiem, że zostanie on wykryty wcześnie. Co więcej, najczęściej mammografia potwierdza, że wszystko jest w porządku, a jeśli zostanie wykryty guzek, to w 90% jest to zmiana łagodna.

Zachęcamy do zgłoszenia się na badanie profilaktyczne. Informacja o miejscach postoju mammobusów oraz możliwość rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44!

Dajmy przykład kobietom z naszego otoczenia i zachęćmy swoje mamy, córki, siostry, sąsiadki do wykonania tego mogącego uratować życie badania!