Mammobusy w dużych miastach!

W kwietniu br. po raz kolejny dajemy wyjątkową możliwość Paniom, które nie kwalifikują się do badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Nasze mammobusy odwiedzą duże miasta, do których na co dzień nie mają wstępu.

Podczas tych wizyt, będziemy mieli możliwość przebadania Pań w wieku 40 – 49 lub 70 – 75 lat. Panie 40-letnie zachęcamy do rozpoczęcia profilaktyki i wykonania być może pierwszej w życiu mammografii, z kolei Kobiety, które wyszły już z Programu zapraszamy do skorzystania z kontynuacji profilaktyki i wykonania jeszcze jednej mammografii w mammobusie. 

Badania takie odbędą się w miejscowościach:

  • Legionowo – 14 kwietnia przed Ratuszem Miejskim, Piłsudskiego 41
  • Piaseczno – 15 i 16 kwietnia przy Urzędzie Miasta, Sierakowskiego 1
  • Poznań – 19 kwietnia przy Centrum Medycznym LUX MED, Roosevelta 18
  • Kraków – 27 kwietnia przy Nowohuckim Centrum Kultury, Jana Pawła II 232
  • Otwock – 27 kwietnia przy Targowisku Miejskim, Batorego
  • Warszawa – 13 maja przy Metro Centrum

Badania mammograficzne wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z Funduszy Norweskich i są bezpłatne dla Kobiet. Jednak zgodnie z Ustawą Prawo Atomowe mammografia jest badaniem radiologicznym i wymaga skierowania od lekarza dowolnej specjalizacji.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na  https://www.mammo.pl//formularz . Zachęcamy do poinformowania najbliższych sobie Kobiet – Mamy, Siostry, Córki o tej wyjątkowej możliwości!