Mammobus na Konińskim Kongresie Kobiet

Mammobus LUX MED Diagnostyka gościł na IV Konińskim Kongresie Kobiet, który odbył się w minioną sobotę 21 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. Akcja badań mammograficznych cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Kobiet. Przebadaliśmy 67 Pań w wieku 40 – 75 lat, w tym aż 49 Kobiet poza Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanym w ramach Projektu Funduszy Norweskich. Pozostałe Panie skorzystały z badań w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Kongres składał się z trzech paneli dyskusyjnych, podczas których zaproszeni Goście rozmawiali o istotnych, z punktu widzenia kobiet, sprawach. Poruszano tematykę prawną, kulturalną, społeczną. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Prezes Stowarzyszenia Koniński Kongres Kobiet – Ewa Jeżak, Prezydent Konina Józef Nowicki oraz Starosta Koniński Stanisław Bielik. Wydarzenie uświetniły występy zespołu tanecznego Fundacji Otwarcie oraz zespołu wokalnego AleBabki (powstałego specjalnie na tę okazję, w jego składzie znalazły się sympatyczki Kongresu Kobiet).

Dodatkowo Organizatorzy przewidzieli szereg innych atrakcji w ramach Parku Kobiet – przygotowano punkty profilaktyki zdrowotnej, naukę udzielania pierwszej pomocy oraz samobadania piersi, którą prowadziły Konińskie Amazonki wraz z Przedstawicielką LUX MED Diagnostyka. 

To już kolejny Kongres Kobiet, na którym gościliśmy. W marcu uczestniczyliśmy w II Słupskim Kongresie Kobiet w Ustce. Planujemy pojawić się na kolejnych wydarzeniach w tym roku, aby zwiększać świadomość Kobiet, zaproponować Paniom bezpłatne badania oraz naukę samobadania piersi. O szczegółach informować będziemy na naszych stronach internetowych www.mammo.pl oraz www.fundusze.mammo.pl