Mammobus LUX MED na Festynie Zdrowotnym w Poznaniu

28 maja (niedziela) 2017 na Ostrowie Tumskim w pobliżu katedry w Poznaniu odbędzie się Festyn Zdrowotny połączony z Ogólnopolskim Rodzinnym Festynem z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem Festynu jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Podczas wydarzenia planowane są różnego rodzaju atrakcje dla całych rodzin:

  • Porady i konsultacje specjalistów z różnych dziedzin medycyny i nie tylko (m.in. logopeda), badania profilaktyczne, informacje dot. świadczeń oraz proponowanych przez organizacje pozarządowe działań, krwiobus, osteobus.

Podczas Festynu dostępny będzie też mammobus LUX MED, w którym przebadamy wszystkie uprawnione Panie w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Badania sponsorowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44.

  • Wesołe miasteczko, warsztaty, konkursy dla dzieci. Na scenie odbędą się pokazy, eksperymenty oraz bogaty program artystyczny, w tym np. koncert Arki Noego.