Mammobus i akcja profilaktyczna przy siedzibie Telewizji Polskiej

W czwartek 15 grudnia na zaproszenie Telewizji Polskiej, przy ul. Woronicza stanął mammobus LUX MED Diagnostyka. Dzięki otrzymanej od Mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zgodzie, wykonaliśmy badania profilaktyczne kobietom w wieku 50 – 69 lat w ramach Programu przesiewowego. Dodatkowo, mieliśmy możliwość przebadania pań w wieku 40 – 49 i 70 – 75 lat w ramach projektu Funduszy Norweskich. Na miejscu obecny był lekarz, który wystawiał skierowania paniom poza programem skryningowym. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony Pracownic Telewizji Polskiej, jak i innych Warszawianek. Tego dnia w mammobusie przebadaliśmy 107 pań.

Z kolei w budynku Telewizji Polskiej nasi specjaliści szkolili chętne panie, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. W holu głównym Telewizji, przez cały czas trwania akcji w mammobusie, panie miały możliwość zadania nurtujących pytań oraz dowiedzenia się więcej na temat profilaktyki raka piersi.

Cieszymy się, że ten ważny temat znalazł się pośród wątków poruszanych w czwartkowym wydaniu programu TVP 2 „Pytanie na śniadanie”.

Mamy nadzieję, że akcja, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Telewizją Polską zachęci Polki do regularnej profilaktyki piersi.

Wszystkie mieszkanki Warszawy, którym nie udało się zbadać w mammobusie w dniu 15 grudnia, serdecznie zapraszamy do naszych dwóch placówek stacjonarnych, w których codziennie w godzinach ustalanych podczas wcześniejszej rejestracji realizujemy badania w ramach Programu przesiewowego, finansowanego przez NFZ. Mammografię wykonujemy w pracowni LUX MED Diagnostyka przy ul. Św. Barbary 6/8 oraz w Szpitalu Bielańskim, ul. Cegłowska 80.