LUX MED Diagnostyka na piknikach rodzinnych: „Zdrowie dla wszystkich”

Z przyjemnością informujemy, że LUX MED Diagnostyka weźmie udział w imprezach plenerowych, współorganizowanych przez Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Program Szkola Promocji Zdrowia”.

Pikniki rodzinne pod hasłem Zdrowie dla wszystkich odbędą się między innymi 24 maja na Stadionie Miejskim Legii Warszawa oraz 6 czerwca na Placu Corazziego w Radomiu.

Organizatorzy przewidują szereg atrakcji dla całych rodzin i uczestników w każdym wieku: zabawy i konkursy dla najmłodszych oraz badania profilaktyczne dla dorosłych obejmujące profilaktykę zaburzeń psychicznych i uzależnień, pomiary ciśnienia, BMI i poziomu cukru, badania w kierunku osteoporozy oraz badania wad słuchu.

Podczas pikników dostępna będzie także mobilna pracownia mammograficzna LUX MED, w której uprawnione panie w wieku 50 – 69 lat, będą mogły wykonać bezpłatnie badanie mammograficzne, finansowane przez NFZ w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Na specjalnie przygotowanym stoisku nasze edukatorki zadbają o informację na temat profilaktyki raka piersi oraz będą nauczać na specjalnym anatomicznym fantomie, w jaki sposób prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Na stoisku będzie można zaopatrzyć się w materiały edukacyjne na temat profilaktyki raka piersi.

Zapraszamy do wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu: 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie www.mammo.pl/formularz.