Konferencja Onkologiczna w Chojnicach z udziałem LUX MED Diagnostyka

Już 3 czerwca (piątek) w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach odbędzie się konferencja „Wczesna diagnostyka i profilaktyka chorób nowotworowych”. Organizatorami są Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. św. Józefa Patrona Rzemieślników w Chojnicach, Chojnickie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki” oraz Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. Profesora Tadeusza Koszarowskiego.

Konferencja to kolejne wydarzenie dotyczące profilaktyki prozdrowotnej, przygotowane przez Zespół Szkół, realizujące Założenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Podczas spotkania zaplanowano szereg wykładów poprowadzonych przez Specjalistów, związanych z tematyką onkologiczną, dotyczących zarówno kobiet, jak i mężczyzn. „Profilaktyka nowotworów złośliwych”,  „Łagodny przerost prostaty – czym grozi”, „Mutacje genów a rak piersi”, „Właściwości biologiczne i działanie lecznicze pyłku kwiatowego”, „Psychoonkologia” – to niektóre z tytułów zaplanowanych wystąpień.

LUX MED Diagnostyka reprezentować będzie Katarzyna Pawłowska, która zaprezentuje wykład „Znaczenie badań mammograficznych w życiu kobiety”.

Konferencja potrwa od godz. 10:00 do 13:00. Wstęp jest bezpłatny.

Jesteśmy przekonani, że wiedza jest największym sojusznikiem w walce z rakiem,  dlatego warto skorzystać z okazji, posłuchać wykładów i poszerzyć swoją wiedzę w temacie chorób nowotworowych.

Kontynuacją idei konferencji profilaktycznej będzie III Chojnicki Marsz Życia i Nadziei, który dzień później, czyli 4 czerwca, przejdzie przez Centrum Chojnic.

Serdecznie zachęcamy Mieszkańców do wzięcia udziału w obu wydarzeniach!