Grupa LUX MED na pierwszym miejscu w kategorii Sieci – Opieka Medyczna w raporcie TOP MARKA.

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w najnowszym jubileuszowym raporcie TOP MARKA Grupa LUX MED zajęła 1 miejsce w kategorii Sieci- Opieka Medyczna oraz 86 pozycję wśród wszystkich najlepszych 500 marek w Polsce.

TOP MARKA to ranking najsilniejszych marek w polskich mediach organizowany przez Magazyn Press oraz PSMM Monitoring & More. Ranking jest efektem 50 rankingów branżowych i aż 500 brandów uszeregowanych według siły marki. Analiza medialności objęła aż 70 mln materiałów z prasy i internetu (w tym z mediów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, Twitter i YouTube), które ukazały się od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 roku.

Kluczowym wskaźnikiem, na podstawie którego powstaje ranking jest siła marki, na którą  składają się wartości pozwalające najpełniej ocenić obecność brandów w mediach zarówno pod względem liczby, zasięgu, jak i wydźwięku publikacji.

To już drugi raz, po raporcie w 2019 roku, kiedy duży udział w tym sukcesie mają informacje prasowe dotyczące badań mammograficznych, wykonywanych w naszych mobilnych pracowniach w całej Polsce.  

„Na przewagę najsilniejszej w mediach marki sieci opieki zdrowotnej złożyła się m.in. największa liczba wzmianek o niej i ich szeroki zasięg. Duża część informacji o Grupie LUX MED dotyczyła finansowanych przez NFZ badań profilaktycznych w mobilnych pracowniach mammograficznych. Media ekonomiczne i fachowe donosiły o rozwoju grupy – w lipcu ub.r. LUX MED stał się inwestorem większościowym Swissmedu, a we wrześniu wraz z Hangartner skupił jego akcje. W marcu zaś uruchomił w swoich szpitalach pierwsze oddziały pomocy doraźnej. Z kolei media sportowe odnotowały, że grupa przedłużyła na kolejne lata umowę z PKOI i pozostanie głównym partnerem medycznym Komitetu. Wiosną wiele wzmianek o marce dotyczyło jej działań pomocowych, w tym uruchomienia Centrum Medycznego dla Uchodźców w warszawskim Marriotcie.” *

*Źródło: TOP MARKA 2022 Sieci- Opieka Medyczna, Press nr 6 str.309