Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie

Forum Kobiet Aktywnych w Urszulinie

1 i 2 lipca w Urszulinie na Lubelszczyźnie odbędzie się VIII Forum Kobiet Aktywnych. To skupiające kobiety z całego regionu wydarzenie jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Przez dwa dni panie będą miały okazję skorzystać z całej gamy przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Nie zabraknie też aktywności zdrowotnych, w ramach których LUX MED Diagnostyka zaprosi na bezpłatne badania piersi. Mammobus dostępny będzie 2 lipca (w sobotę) w parku przy szkole. Na badania zgłosić się będą mogły wszystkie panie w wieku 40 – 75 lat. Tradycyjnie kobiety w wieku 50 – 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały badania mammograficznego, mogą przebadać się bez skierowania, za okazaniem dowodu osobistego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Z kolei panie w wieku od 40 do 49 roku życia oraz od 70 do 75 r.ż. będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnej mammografii, realizowanej w ramach Projektu Funduszy Norweskich. Badania te wymagają skierowania lekarza dowolnej specjalizacji. Na miejscu obecny będzie lekarz, u którego można będzie otrzymać takie skierowanie.

Dodatkowo, w ramach działania edukacyjnego przygotujemy stanowisko informacyjne, na którym będziemy uczyć panie, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Wszystkim chętnym rozdamy również materiały edukacyjne oraz zarejestrujemy panie na bezpłatne badania w poszczególnych miejscowościach regionu.

Plan imprezy podzielono na strefy tematyczne. Pośród nich znalazły się strefa inspiracji i obserwacji, strefa wiedzy i doświadczenia oraz strefa umiejętności.

Serdecznie zachęcamy wszystkie panie do udziału w tym wydarzeniu, a także do skorzystania z możliwości i przebadania się bezpłatnie w naszym mammobusie.