Festyn „Zadbaj o zdrowie” w Tczewie

20 września (w niedzielę) w tczewskim Centrum Handlowym Atrium odbył się festyn rodzinny. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tczewa. Poprzez umożliwienie szeregu badań kontrolnych, organizatorzy chcieli zwrócić uwagę Mieszkańców na ich zdrowie i profilaktykę.

Do akcji przyłączyli się także pracownicy LUX MED Diagnostyka, aby w związku ze zbliżającym się miesiącem walki z rakiem piersi uświadomić kobiety o konieczności regularnych badań mammograficznych.

Na stanowisku LUX MED dostępne były anatomiczne fantomy piersi, gdzie kobiety w każdym wieku – zarówno nastolatki, jak i dojrzałe panie, uczyły się rozpoznawać zmiany w piersiach. Dodatkowo wszystkie chętne panie w wieku 40 – 75 lat mogły zarejestrować się na badanie w mammobusie, który odwiedzi Tczew już w październiku. Stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających, kobiety udowodniły, że chcą dbać o swoje zdrowie i chętnie zapisywały się na badanie do mammobusu. Panie otrzymały również materiały związane z samobadaniem piersi oraz profilaktyką raka piersi.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu panie zaczną regularnie oglądać i badać swoje piersi, aby zyskać spokój o swoje zdrowie, a w razie wykrycia zmian w piersiach, miały świadomość konieczności natychmiastowej wizyty u lekarza.

Oprócz stanowiska LUX MED Diagnostyka, organizatorzy we współpracy z wystawcami przygotowali szereg innych atrakcji – zarówno medycznych, jak i innych.

Mieszkańcy Tczewa poddawali się bezpłatnym badaniom cukru, pomiarom ciśnienia, wykonywali EKG. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko okulistyczne, gdzie można było bezpłatnie zbadać swój wzrok.

Imprezie towarzyszyły występy artystyczne i konkursy dla dzieci.

 

Zapraszamy na badania mammograficzne do Tczewa. Mammobus stanie 20 października przy Carrefour, ul. Braci Grimm.