Dzień Kobiet z LUX MED Diagnostyka!

Jak co roku LUX MED Diagnostyka włącza się w obchody tego wyjątkowego święta wszystkich kobiet. Jako świadczeniodawca badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jak zwykle zachęcamy do świętowania z profilaktyką. Dlatego też nasi pracownicy wzięli udział w weekendowych akcjach przygotowanych dla kobiet w różnych miastach.

W sobotę 5 marca w Pucku byliśmy obecni podczas „Mody na Puck”. Podczas imprezy zorganizowanej przez Urząd Miasta na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, uczyliśmy panie, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Rejestrowaliśmy również chętne kobiety w wieku 40 – 75 lat na badania mammograficzne, które odbędą się przy Puckim Hospicjum już w kwietniu.

Z kolei w niedzielę 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Biskupiej Rada Sołecka zorganizowała Dzień Kobiet dla mieszkanek. Podczas spotkania pracownik LUX MED Diagnostyka przeprowadził wykład dotyczący znaczenia profilaktyki i badań mammograficznych w życiu kobiety oraz przeszkolił panie z wykonywania samobadania.

Kolejne spotkanie z kobietami miało miejsce w niedzielę 6 marca w Domu Strażaka w Goździe. Gośćmi były panie z kół gospodyń wiejskich z całego regionu. Podobnie, jak w innych miejscach – zachęcaliśmy panie do profilaktyki oraz przekazaliśmy materiały związane z mammografią i badaniami w regionie.

8 marca, czyli dokładnie w Dzień Kobiet zapraszamy do Gostycyna na „Babskie Targi”. W ramach imprezy, która odbędzie się w Domu Kultury o godz. 18:00, przeprowadzimy wykład dotyczący raka piersi. Oprócz możliwości nauki samobadania piersi, na kobiety czekać będzie szereg atrakcji – m.in. brafitterka, która pomoże dobrać idealny biustonosz dla każdej kobiety oraz przedstawiciel fitklubu, który przeprowadzać będzie analizę składu ciała chętnych pań.

Z okazji święta, wszystkim Paniom życzymy dużo uśmiechu na co dzień!