Dni Zdrowia w LUX MED Diagnostyka Mammografia

19 czerwca w Centrum Medycznym Gdynia, ul. Nocznickiego 8a, przeprowadzona została akcja pod hasłem „Dni Zdrowia” w ramach projektu „W stronę zdrowia”, realizowanego przez LUX MED.

Tego dnia chcieliśmy w szczególny sposób zwrócić uwagę naszych pracowników na kwestie zdrowego trybu życia, codziennej aktywności, a także profilaktyki.W formie krótkich wykładów opowiedzieliśmy o profilaktyce raka piersi, która jest niezwykle istotna już od 20 roku życia. Przy pomocy fantomów przeprowadziliśmy szkolenie z samobadania piersi.Naszym pracownikom zaproponowaliśmy też zapoznanie się z prawidłowym sposobem ćwiczeń na piłce oraz chodzenia z kijkami Nordic Walking. Prezentacji teoretycznej towarzyszyła nauka właściwego dopasowania kijków oraz pokaz ćwiczeń, które można wykonywać na piłce.Dzień zdrowia zakończył się rozlosowaniem nagród dla pracowników – kijków do Nordic Walking, piłek do ćwiczeń i innych sportowych gadżetów.

Mamy nadzieję, że akcja zmotywuje pracowników do jeszcze większej aktywności fizycznej, a gadżety pomogą urozmaicić ćwiczenia!