Biała Sobota - bezpłatne w badania mammograficzne w Poznaniu

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne, refundowane przez NFZ badania mammograficzne, które będą miały miejsce podczas „Białej Soboty”,  3 lutego 2018 roku w Poznaniu, w siedzibie  Publicznego Gimnazjum katolickiego im. Świetego Stanisława Kostki.

Wydarzenie organizowane jest przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Miasto Poznań dla wszystkich mieszkańców, bez ograniczeń wiekowych. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z lekarzami różnych specjalizacji,dietetykami i rehabilitantami, a także przeprowadzić szereg badań takich jak: pomiar ciśnienia krwi, EKG, BMI,  badanie poziomu cholesterolu, trójglicerydów i glukozy, czy badania słuchu i gęstości kości dla osób powyżej 50 roku życia.

Mammobus  LUX MED będzie dostępny przy budynku gimanazjum od godziny 9 rano dla ubezpieczonych pań w wieku  od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry córki  lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA1 i BRCA2 ).

Zbadaj się i zyskaj spokój!