Akcja mammograficzna pod patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy!

13 maja (piątek) mammobus LUX MED Diagnostyka stanie w Centrum Warszawy. Poprzez akcję bezpłatnych badań mammograficznych, chcemy zachęcić Mieszkanki Stolicy do zwrócenia uwagi na profilaktykę raka piersi, pomimo codziennego pośpiechu i dużego tempa życia.  Mammobus, który stanie na Placu Defilad, obok Metro Centrum, ma przypomnieć paniom o konieczności regularnych badań. Zachęcamy do odwiedzenia mammobusu w godz. 9:00 – 18:00 i wykonania badania!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Akcja kierowana jest do kobiet w dwóch grupach wiekowych – od 40 do 49 roku życia, a także do pań w wieku 70 – 75 lat.

Poza samym wykonywaniem badań, obok mammobusu znajdzie się stanowisko edukacyjne, gdzie każda kobieta, niezależnie od wieku, będzie mogła nauczyć się, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Na stanowisku dostępne będą anatomiczne fantomy piersi oraz ulotki instruktażowe, a obecny na miejscu pracownik LUX MED odpowie na pytania związane z profilaktyką raka piersi.

W myśl obowiązującej Ustawy Prawo Atomowe, na badanie wymagane jest skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wzór skierowania dostępny jest na http://fundusze.mammo.pl/dokumenty-do-pobrania/ Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie internetowej www.mammo.pl .

Wszystkie panie w wieku 50 – 69 lat zapraszamy z kolei na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, które realizowane są w pracowni stacjonarnej, znajdującej się w Centrum Medycznym LUX MED, ul. Św. Barbary 6/8. Badania mammograficzne wykonywane są tam we wszystkie dni powszednie w godzinach ustalanych podczas rejestracji.  

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!