4 lutego Światowym Dniem Walki z Rakiem

Obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Walki z Rakiem to dobra okazja do pomyślenia o profilaktyce! Pamiętajmy, że rak piersi, podobnie jak i rak szyjki macicy to nowotwory, które można wykryć we wczesnym etapie rozwoju poprzez regularne badania profilaktyczne.

Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. Z kolei cytologia umożliwia wykrycie u kobiety wczesnych zmian związanych z rakiem szyjki macicy.

 „Nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.” Program obejmuje wszystkie ubezpieczone kobiety pomiędzy 50 a 69 rokiem życia.

Zapraszamy też na badania diagnostyczne dla kobiet w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat. Badania te wymagają skierowania i finansowane są z Funduszy Norweskich.

Zachęcamy do skorzystania z okazji i wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w LUX MED Diagnostyka. Mammografię wykonujemy stacjonarnie oraz mobilnie. Aby poznać terminy badań, prosimy zadzwonić pod nr tel. 58 666 24 44.